Burda www.europaturk.com yok yok

Yeni Kayıt         Şifremi Unuttum!
İskenderun,iskenderun haber,hatay haberleri - Anasayfa
 
Foto haber İSDEMİR GREVİNDEN KARELER
Foto haber Cicişler Antalya’yı salladı
Foto haber Cicişler noeli kutladı
Foto haber Çekmeyin Deyip Göğüs Şov Yaptı
Yazı Boyutu : 12 punto14 punto16 punto18 punto

MHP Kadın kolları aşure dağıttı


12 Aralik 2011 09:03
MHP İskenderun ilçe teşkilatı Kadın kolları üyeleri, Muharrem ayı münasebetiyle parti binası önünde vatandaşa aşure dağıttılar.
MHP İskenderun İlçe teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Emel Sönmez yaptığı açıklamada “Şehrullahi’l-Muharrem, olarak meşhur olan, yani Allah’ın ayı Muharrem olarak bilinen Muharrem ayı, İlahi bereket ve feyzin, Rabbani ihsan ve keremin coştuğu ve bollaştığı bir aydır. Bugünün dinimizce önemi ise, Cenab-ı Hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır. Bizde bu günde halkımıza aşure dağıtmayı uygun gördük” dedi.

MHP İskenderun İlçe Teşkilatı Kadın Kolları, İslam dünyasında kutsal aylardan biri olarak kabul edilen Muharrem ayı dolayısıyla esnaf ve halka aşure dağıttı.
Aşura Gününün Allah katında ayrı bir yeri ve önemi vardır diyen MHP İskenderun İlçe Kadın Kolları başkanı Emel Sönmez ve kadın kolları üyeleri parti binası önünde aşure dağıttılar.
Aşure dağıtımı öncesi açıklmalarda bulunan Kadın Kolları Başkanı Emel Sönmez “Bu ayın duasını, zikrini kazanmak ve bu ayın özelliğini anlamanın önemine dikkat çekmek adına bir etkinlik gerçekleştirmek istedik. Hicri Senenin ilk ayı olan Muharrem ayının 10. günü Aşura günüdür. Muharrem ayının diğer aylar arasında ayrı bir yeri olduğu gibi, Aşura Gününün de diğer günler içinde daha mübarek ve bereketli bir konumu bulunmaktadır. Bugünde Cenab-ı hak on peygamberine on çeşit ikramda bulunmuş ve kudsiyetini arttırmıştır. Rabbimiz bugün Musa Peygamberimize öyle bir mucize ihsan eyledi ki denizi ortadan yararak firavunu ve ordusunu denizin içine gömdü. Hz. Adem’im tövbesi bugün kabul edilmiştir. Buna benzer bir çok olay gerçekleşti. Biz de böyle bir günde halkımıza ve esnafımıza dağıtarak insanlarımıza sevgiyi, dostluğu, iyiliği paylaşmak istiyoruz. Emeği geçen tüm üyelerimize, arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmaların ardından MHP İskenderun Kadın Kolları Başkanı Emel Sönmez ve partililer esnafa ve vatandaşlara aşure dağıttılar.

Bu haber 2473 defa okundu.
<< Önceki || Sonraki >>
Yorum Ekle
Başlık:
Metin:
*Üye girişi yapılmadığından yorumlarınız "Misafir" rumuzu ile yayınlanır. Ücretsiz Üyelik için tıklayınız.
Tavsiye Et
Sayin okucuyumuz bu haberi istediğiniz kişiye gönderebilirsiniz.
*Kime:
*Kimden:
*Kisa Mesaj :
 
* İlgili yerleri boş bırakmayınız!
Yorum Yap
Tavsiye Et
Yazdır
Kaydet
Yorumlar ( 0 / 0 )
Diğer Kadın Haberleri :
<<
>>
Yazarlar
1 2 3 4
OLAY'DAN

ALO FATİH..!

Merve BÜYÜKBAYRAK

Öfkeyi öfkeyle dindiremeyiz

» Sitene Ekle  » Anasayfa Yap  » Sık Kullanılanlar  » RSS  » Site Haritası
gazeteolay © 2009-2009 Tüm haklari saklidir. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayinlanamaz.